Red Blue AJAC
Red Blue AJAC
Trophy Case
USA Swimming

Swim & Tri

Southeastern Swimming, Inc

2008 Trophy
2007 Trophy
BASA 3 web02
923502

2012 Pumpkin Patch Swim Meet

High Point Trophy

    • U10 Tinsley Whalen 2nd Place
    • Open Carly Williams 1st Place

2012 Pumpkin Patch Swim Meet

High Point Trophies

    • U10 Tinsley Whalen
    • U12 Tieran Whalen
IMG_4152

2012 Summer Championship

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophies

    • U12 Daniel Gardener - 3rd
    • U14 Cassi Wood - 1st
    • U14 Luke Wood - 1st
    • Open Alexis McWilliams - 2nd
    • Open Carly Williams - 3rd

2011 Summer Championship

2nd Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophie

    • Olivia May U8 1st
    • Cassi Wood U14 1st
    • Madelyn Crow U14 3rd
    • Luke Wood U14 2nd
IMG955196

2010 Summer Championship

8 years and swimming!

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophie

    • Cammi Wood U8 2nd
    • Claire Gerlock U10 1st
    • Daniel Gardener U10 3rd
    • Cassi Wood U12 3rd
    • Hannah Gerlock U12 1st
    • Luke Wood U12 1st
    • Taylor Pinto U14 1st
    • TJ Wood Open 3rd
    • Dustin Gardener Open 3rd
    • Timothy Hogue Open 2nd
2011 Championship

2010 BASA Spring Challenge

High Point Trophies

    • Claire Gerlock U10G 1st
    • Hannah Gerlock U12G 1st

2009 Pumpkin Patch Meet

High Point Awards

    • Claire Gerlock U9G 1st
    • Cammi Wood U9G 3rd
    • Hannah Gerlock U11G 1st
    • Cassi Wood U11G 2nd
    • Luke Wood U11B 3rd
    • Taylor Pinto U13B 3rd

2009 BASA Fall Challenge

High Point Trophies

    • Cammi Wood U8G 3rd
    • Cole Craddock U8B 3rd
    • Claire Gerlock U10G 2nd
    • Cassi Wood U12G 1st

2009 Summer Championship

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophies

    • Daniel Gardner U8 1st
    • Cammi Wood U8 3rd
    • Hannah Gerlock U10 2nd
    • Jack Marlow U10 2nd
    • Cassi Wood U12 2nd
    • Alexis McWilliams U14 3rd
    • Taylor Pinto U14 1st
    • Mitch Plunkett U14 1st
    • Erin Ekart Open 2nd
    • Tyler Plunkett Open 1st
    • Graham Witherspoon Open 3rd
IMG_1050

2009 Polar Bear Meet

High Point Trophies

    • Claire Gerlock U8G 1st
    • Hannah Gerlock U10 1st
    • Cassi Wood 5th
    • Sierra Millstid  6th

2008 BASA Christmas Challenge

High Point Trophies

    • Claire Gerlock U8 2nd
    • Cami Wood U8 4th
    • Hannah Gerlock U10 1st
    • Sierra Millstid U10 2nd
    • Quentin Millstid U10 U 3rd
    • Cassi Wood U12 2nd
    • Kasey Webb U14 5th
    • Erin Ekart U15 2nd
    • Madelyn Davis U15 3rd

2008 Pumpkin Patch Meet

High Point Awards

    • Hannah Gerlock U10 1st
    • Sierra Millstid U10 2nd
    • Quentin Millstid U10 1st
    • Taylor Pinto U12 3rd
    • Casey Webb U13 3rd
    • Erin Ekart U15 1st

2008 BASA Fall Challenge

High Point Trophies

    • Cami Wood U8 1st
    • Luke Wood U10B 4th
    • Cassie Wood U10G 1st
    • Claire Gerlock U8G 3rd
    • Gomer Williams Open 5th

2008 Summer Championship

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophies

    • Samantha Maness U8 2nd
    • Hayden Wallen U8 3rd
    • Sierra Millstid U10 2rd
    • Cassi Wood U10 3rd
    • Luke Wood U10 2nd
    • Quentin Millstid U10 3rd
    • Alexis McWilliams U12 1st
    • Taylor Pinto U12 2nd
    • Evan Fenyves U12 3rd
    • Teagan Wood U14 2nd
    • Baillie Mounger U14 3rd
    • Adam Fenyves U14 1st
    • Timothy Hogue U14 3rd
    • Erin Ekart Open 1st
    • Natalie Couch Open 2nd
    • Marshall Couch Open 1st
    • Tyler Plunkett Open 2nd
    • Taylor Pinto U12 2nd

2008 Summer Mixer

High Point Trophies

    • Claire Gerlock U8 1st
    • Cammi Wood U8 2nd
    • Hannah Gerlock U9 2rd
    • Luke Wood U10 1st
    • Cassi Wood U10 2nd
    • Taylor Pinto U12 2nd

2008 Polar Bear Swim Meet

High Point Trophies

    • Samantha Maness U8 1st
    • Hannah Love U8 2nd
    • Claire Gerlock U8 3rd
    • Sierra Millstid 3rd
    • Erin Ekart 4th
    • Nathan Love 6th

2007 Pumpkin Patch

High Point Trophies

    • Claire Gerlock U7 1st
    • Samantha Maness U8 1st
    • Hannah Love U8 2nd
    • Sierra Millstid U9 1st
    • Hannah Gerlock U9 2nd
    • Quenton Millstid U9 3rd
    • Cassi Wood U10 1st
    • Meghan Lyon U10 2nd
    • Luke Wood U10 1st
    • Alexis McWilliams U11 2nd
    • Zach Johnson U12 1st
    • Elizabeth Lee U12 1st
    • Collette McWilliams  U13 3rd
    • Erin Ekart U14 1st
    • Lindsey Gerlock U14 2nd

Congratulations AJAC Swimmers!

2007 Barracudas Summer Mixer

High Point Trophies

    • Cassi Wood U9G 2nd
    • Meghan Lyons U10G 2nd

2007 Summer Championship

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophies

    • Luke Wood U10B 1st
    • Cassie Wood U10G 3rd
    • Baillie Mounger U12G 3rd
    • Mitch Plunkett U12B 3rd
    • TJ Wood U14G 2nd
    • Natalie Couch U14G 3rd
    • Adam Fenyves U14B 3rd
    • Graham Witherspoon U14B 3rd
    • Clint McDavid Open Boys 1st
    • Marshall Couch Open Boys 2nd
    • Drew Shelton Open Boys 3rd
    • Emily Booth Open Girls 1st
    • Lindsey Witherspoon Open Girls 2nd
    • Beth Dowty Open Girls 3rd

Congratulations AJAC Swimmers!

2007 BASA Winter Challenge

AJAC 3rd Plact Team Overall

High Point Trophies

    • Sierra Millstid U8G 2nd
    • Quenton Millstid U8B 2nd
    • Alexis McWilliams U12 4th
    • Timothy Hogue U12 4th

2007 Polar Bear Swim Meet

High Point Trophies

    • Sierra Millstid U8G 2nd
    • Quenton Millstid U8B 2nd

2006 Pumpkin Patch Meet

High Point Trophies

    • Luke Wood U8B 1st
    • Cassie Wood U8G 1st
    • Sierra Millstid U8G 2nd
    • Quenton Millstid U8B 3rd
    • Meghan Lyon U9G 2nd
    • Alexis McWilliams U10G
    • Taylor Pinto U10B 3rd
    • Baillie Mounger U11G 1st
    • TJ Wood U12G 1st
    • Collette McWilliams U12G 2nd
    • Christine Hitch U12G 3rd
    • Timothy Hogue U12B 3rd

2006 BASA Fall Challenge

High Point Trophies

    • Luke Wood U8B 2nd
    • Cassie Wood U8G 2nd
    • Sierra Millstid U8G 4th
    • Quenton Millstid U8B 3rd
    • Taylor Pinto U10B 4th

2006 Summer Championship

1st Place Team

East Tennessee Summer Swim League

High Point Trophies

    • Luke Wood U8B 1st
    • Cassie Wood U8G 1st
    • Sierra Millstid U8G 3rd
    • Evan Fenyves U10B 1st
    • Taylor Pinto U10B 3rd
    • Alexis McWilliams U10G 3rd
    • Adam Fenyves U12B 1st
    • Shannon Holt U12G 3rd
    • Tyler Plunkett U14B 1st
    • Beth Dowty U14G 3rd
    • Andrew Skelton Open 1st
    • Marshall Couch Open 2nd
    • Drew Shelton Open 3rd
    • Kristiana Feeser Open 1st
    • Marci Hullander Open 2nd
    • Lindsey Witherspoon Open 3rd

2006 BASA Winter Challenge

3rd Place Team

trophy02

5/31/15

[Home] [General Info] [Contacts] [Form/Fees] [Rules] [Winter League] [Summer League] [AJAC Masters] [Trophy Case] [Calendar] [Directions]
logos-2

Webmaster

To be added to the AJAC e-mail list click here

Animation3